PIELĘGNACJA WŁOSÓW

PRZEDŁUŻANYCH

- Fabrowanie i inne zabiegi chemiczne

Włosy naturalne możesz farbować (woda max 1,5%) unikaj farb z amoniakiem, ale pamiętaj że farbowanie jest to zabieg chemiczny i nieumiejętne jego wykonanie może spowodować uszkodzenie włosów. Do każdego farbowania używany jest owy utleniacz, który otwiera łuskę włosa, źle wykonany trwale uszkodzi jego strukturę - będzie się puszyć, plontać itd - dlatego wszelkie zmiany koloru włosów wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Nie zaleca się rozjaśniania włosów! Nawet fioletami, płukankami itp

- Czesanie przedłużonych włosów.

Po umyciu należy przeczesać wilgotne (czyli nie mokre, ale też nie suche) włosy i zaczynamy od samych końców, stopniowo przechodząc do całej ich długości. Czesanie jest obowiązkowe i najlepiej używać do tego specjalnej szczotki, która ułatwi to zadanie. Bardzo długie włosy należy na noc wiązać w lekki warkocz. Staraj się używać kosmetyków bez dodatku alkoholu. Jeśli używasz prostownicy lub lokówki - nie nagrzewaj włosów u samej nasady w miejscu gdzie są zgrzewy. Przy prostowaniu, nakręcaniu, karbowaniu czy też suszeniu suszarką włosów zalecane jest stosowanie wosku lub odżywki w sprayu.

- Mycie przedłużonych włosów.

Oczywiście przedumyciem dokładnie należy rozczesać włosy. Włosy najlepiej myć pod prysznicem. Woda pada z góry, przez co włosy się nie plączą. Ważne jest, aby myć włosy letnią wodą. Włosy myj przesuwając dłonie z szamponem z góry do dołu. Nienależy myć włosów okrężnymi ruchami! Najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze głowy i sama skóra głowy. Przedłużone włosy nie wymagają szorowania. Wystarczy, że piania z szamponu po nich spłynie. Za to skórę głowy wymasuj delikatnie palcami. Warto pamiętać, że przedłużonych włosów nie wolno „czochrać” ręcznikiem. Zalecane jest aby przeczesywać włosy palcami i odsączyć ręcznikiem, przeciągając go wzdłuż włosów. Następnie włosy zwiń w ręcznik na kilka minut, aż woda w niego wsiąknie. Najlepiej poczekaj, aż włosy same wyschną. Jeśli użyjesz wosku w sprayu lub odżywki a potem pozgniatasz włosy w dłoniach, uzyskasz efekt falowanych włosów :)

- Nawilżanie przedłużonych włosów.

O przedłużone włosy również trzeba dbać i je odpowiednio pielęgnować odpowiednimi odżywkami i balsamami. Przedłużone włosy są włosami naturalnymi, ale martwymi. Stosuj dobre odżywki i szampony o właściwościach bardzo nawilżających. Odżywkę zostaw na włosach na 3 – 5 minut. Odżywki nie wolno nakładać odżywki na łącza pasemek. Ew. splątanych włosów nienależy szarpać szczotką tylko delikatnie rozczesać / rozplątać palcami. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą żywotności Twoich włosów. Maska i odżywka Musi być nakładana co najmniej 2 cm poniżej łączeń, a spłukiwana tak, aby nie wciekała na nie. Kosmetyki nie powinny zawierać w składzie: protein,ceramidów, pantenolu , bo m.in mogą one rozpuszczać łączenia i uszkadzać włosy.  Nigdy nie używajmy szamponów przeciwłupieżowych. Trzeba unikać produktów do włosów, które zawierają alkohol i acetylen, bo wysuszają włosy i sprawiają, że stają się matowe, a także unikaj w składzie protein. dobre nie zawsze oznacza drogie... polecam szampon i odżywkę Dove z serii Smooth Therapy (granatowa seria)


Paleta kolorów powiększ Kliknij na miniaturkę, aby zobaczyć produkty