Czesanie przedłużonych włosów.

Po umyciu należy przeczesać wilgotne (czyli nie mokre, ale też nie suche) włosy i zaczynamy od samych końców, stopniowo przechodząc do całej ich długości. Czesanie jest obowiązkowe i najlepiej urzywać do tego specjalnej szczotki, która ułatwi to zadanie. Bardzo długie włosy należy na noc wiązać w lekki warkocz. Staraj się używać kosmetyków bez dodatku alkoholu. Jeśli używasz prostownicy lub lokówki - nie nagrzewaj włosów u samej nasady w miejscu gdzie są zgrzewy. Przy prostowaniu, nakręcaniu, karbowaniu czy też suszeniu suszarką włosów zalecane jest stosowanie wosku lub odżywki w sprayu.

  

 

Mycie przedłużonych włosów.

 Oczywiście przed umyciem dokładnie należy rozczesać włosy. Włosy najlepiej myć pod prysznicem. Woda pada z góry, przez co włosy się nie plączą. Ważne jest, aby myć włosy letnią wodą. Włosy myj przesuwając dłonie z szamponem z góry do dołu. Nienależy myć włosów okrężnymi ruchami! Najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze głowy i sama skóra głowy. Przedłużone włosy nie wymagają szorowania. Wystarczy, że piania z szamponu po nich spłynie. Za to skórę głowy wymasuj delikatnie palcami. Warto pamiętać, że przedłużonych włosów nie wolno „czochrać” ręcznikiem. Zalecane jest aby przeczesywać włosy palcami i odsączyć ręcznikiem, przeciągając go wzdłuż włosów. Następnie włosy zwiń w ręcznik na kilka minut, aż woda w niego wsiąknie. Najlepiej poczekaj, aż włosy same wyschną. Jeśli użyjesz wosku w sprayu lub odżywki a potem pozgniatasz włosy w dłoniach, uzyskasz efekt falowanych włosów :)


  

Nawilżanie przedłużonych włosów.

O przedłużone włosy również trzeba dbać i je odpowiednio pielęgnować odpowiednimi odżywkami i balsamami. Przedłużone włosy są włosami naturalnymi, ale martwymi. Stosuj dobre odżywki i szampony o właściwościach bardzo nawilżających. W swojej ofercie posiadam odżywkę mleczno-kokosową, dzięki której możesz łatwo rozczesać swoje włosy. Stosowanie właśnie tej odżywki daje gwarancję na błyszczące i odpowiednio nawilżone włosy. Odżywkę zostaw na włosach na 3 – 5 minut. Odżywki nie wolno nakładać odżywki na łącza pasemek. Ew. splątanych włosów nienależy szarpać szczotką tylko delikatnie rozczesać / rozplątać palcami. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą żywotności Twoich włosów.

 

 

 

Fabrowanie i inne zabiegi chemiczne

Włosy naturalne możesz farbować, kręcić za pomocą trwałej ondulacji itp, ale pamiętaj - jest to zabieg chemiczny i nieumiejętne jego wykonanie może spowodować uszkodzenie włosów.

 


Paleta kolorów powiększ Kliknij na miniaturkę, aby zobaczyć produkty