PIELĘGNACJA WŁOSÓW PRZEDŁUŻANYCH

 

CZESANIE

Czesząc włosy zaczynaj do końcówek stopniowo przechodząc ku górze. Nie należy czesać włosów mokrych. Używaj do tego szczotki dwustopniowej tzw z dzika. Ewentualnych splątań nie należy szarpać, tylko delikatnie przeczesać palcami. Włosy czeszemy wedle potrzeb, nie rzadziej niż 2 razy dziennie. Pamiętaj aby tę czynność wykonywać delikatnie! Nie ciągnąć! Włos rozciągnięty będzie się puszył i plątał.

 

SEN

Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami, może to przyczynić się do powstania kołtuna nie do rozczesania! Przed snem należy je rozczesać oraz związać w kitkę lub luźny warkocz, pozwoli to uniknąć plątania włosów.

 

MYCIE

Mycie włosów powinno odbywać się w pozycji pionowej np. pod prysznicem. Przesuwaj dłonie z szamponem z góry na dół używając letniej wody. Delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców. Nigdy nie należy myć włosów okrężnymi ruchami czy "szorować" - może to spowodować powstanie kołtunów. Na umyte włosy należy nałożyć odżywkę. Nie należy "czochrać" ich ręcznikiem, a jedynie zwinąć w ręcznik na kilka minut, aż wsiąknie w niego woda. Najlepiej pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Nie należy używać żadnych  kosmetyków zawierających w składzie m.in proteiny, alkohol, kwasy cytrynowe itp gdyż powodują one uszkodzenia włosa oraz zakończeń.  Włosy wymagają intensywnego nawilżenia. Tylko prawidłowa pielęgnacją umożliwia wydłużenie ich żywotności.

 

SUSZENIE I MODELOWANIE

Włosy przedłużone można suszyć ciepłym powietrzem, prostować oraz kręcić. Należy pamiętać, aby włosy były rozczesane przed modelowaniem. Przy używaniu wysokich temperatur należy uważać na łączenia.

 

FARBOWANIE

Nasze włosy można farbować na ciemniejsze kolory, ale każdy zabieg chemiczny wykonuję się na własną odpowiedzialność, nieumiejętne jego wykonanie może zniszczyć włosy. Do farbowania należy używać farby na wodzie utlenionej max 1,5%. Nie należy stosować fioletów itp

 

WŁOSY KRĘCONE/FALOWANE

Przed myciem włosy należy dokładnie rozczesać, mycie wykonujemy według instrukcji wyżej. Osuszamy włosy ręcznikiem, lekko wilgotne przeczesujemy. Aby włosy uzyskały ładniejszy skręt nakładamy olejek wykonując przy tym ruch "wyciskania". Włosy kręcone/falowane wymagają intensywnego nawilżania, należy je pielęgnować jak włos po trwałej, dlatego ważne, aby go nie przesuszać - pozwoli to uniknąć m.in puszenia się.

 

INNE UWAGI:

Nie należy włosów rozjaśniać (nie dotyczy włosów dziewiczych)!

Nie nagrzewać łączeń keratynowych, ani nie nakładać na nie żadnych preparatów.

Podczas pływania w basenie bądź morzu włosy należy mieć związane w warkocz, a po kąpieli należy je dobrze umyć (słona i chlorowana woda niszczy włosy!)

Wyeliminuj wszystkie kosmetyki nadające objętości i te, które zawierają w składzie m.in proteiny (nie dotyczy włosów dziewiczych).


Paleta kolorów powiększ Kliknij na miniaturkę, aby zobaczyć produkty